Memurlukta Yeni Dönem Geliyor


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olan Mehmet Müezzinoğlu, yaptığı açıklamalarda kamu çalışma reformunu bir an önce yapmak istediklerini belirtti.

Kamunun daha düzgün işlemesi adına kamu çalışma reformunun çok geçmeden yapılması gerektiğini açıklayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu, reform tamamlandıktan sonra bunun millet adına yapılan en büyük reformlardan olacağını belirtti. Ayrıca reformla ilgili olarak içinde bulunduğumuz sene paydaşlar ile çalışacaklarını da belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, reformu bir bütün olarak yapılması gerektiğini de söyledi. Bu reform 657’liler işçiler taşeronlar yarı zamanlı hizmet alımı 4/ a, b ,c gibi çalışma kanunlarının hepsini kapsıyacağını, Reformun bu doğrultuda yapılacağını belirtti.

”30 yıl sonra da bizim memurumuz olmalı”

Devlet kapısının güvencesinin yalnız başına bir kriter olmayacağını açıklayan Müezzinoğlu açıklamalarında güvence artı ne olması. Terfi nasıl olmalı. Memuru bugün aldık 30 sene sonra da memurumuz mu kendini geliştirip geliştirmediği, alanındaki yeni gelişmeleri takip ettimi etmedi mi gibi konulara da yer verdi.

Milletimiz kendi alanlarındaki gelişmeleri dünyanın geri kalanıyla da yarışacak şekilde takip olunmalı. Gösterilecek bu performans 5 yıllık olabilir. Veya diğer bir seçenek olan belli dilimlerle kendisi değerlendirir buna da güvence konulur olur. Ama tek başına memuriyete gireyim de arkam sağlam olsun güvencem olsun gibi şeyler olmaz şeklinde konuştu.

Açıklamalarında bunlara yer veren Muezzinoğlu henüz tam detaylı bir açıklama yapmış değil.

Sizin bu konuda görüşleriniz nedir?

 


Beğendin mi? O Zaman Arkadaşlarınla Paylaş!

0
, 0 points
Senin Tepkin Hangisi?
Cute Cute
0
Cute
Cry Cry
0
Cry
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Lol Lol
0
Lol
Like Like
0
Like
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Memurlukta Yeni Dönem Geliyor

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Meme
Video
Audio
Image